neljapäev, 8. juuni 2017

PÜGi II malelaagerPäevad täis malet
     
Kuigi suvevaheaeg on käes, siis ühisgümnaasiumi algklasside maja oli kahel päeval täis laste saginat. Põltsamaa Ühisgümnaasiumis toimus 7.-8. juunil II malelaager. Malelaagris osales sellel aastal 24 malehuvilist edasijõudnute rühmadest.
Põltsamaa Ühisgümnaasium  liitus 2013. aastal malehariduse arendamisega tegeleva rahvusvahelise fondi Kasparov Chess Foundation  projektiga “Male koolidesse”  ning   üle 150 Põltsamaa Ühisgümnaasiumi algklassi õpilase on 4 aasta jooksul saanud selgeks malemängu algoskused.  Maleteadmisi jagavad õpetaja Maire Haava ja Tartu maletaja Silvi Salupere.  Malet õpitakse 1. klassis nii koolitunnis kui ka pikapäevarühmas ning vanemates klassides ringides.  Maletada saab suisa igal vahetunni lgi- koolimaja 3. korrusel  on pidevalt üleval malelauad -  ja õpilased kasutavad seda võimalust usinasti! Õpilastel on vahetunnis mõtestatud tegevus, on vähenenud tõuklemine ja tülitsemine.  
Selle aasta malelaagrisse registreerus 24 õpilast alates 2. klassist. Miks laagrisse tuldi? Malet mängima, ennast arendama ja koolivaheaega sisustama.
Pärast laagri avatuks kuulutamist algas tegelikult kohe maastikumäng, sest malelaualt puudusid kõik malendid ja need tuli kooli territooriumilt üles leida. Peagi täituski malelaud malenditega ja maletarkusi  sai jagama hakata maleõpetaja Silvi.  Õppimisele tõi vaheldust väga huvitav võistkondlik võistlus, mille võitis Jakob Vilhelm Maikalu võistkond. Võistkonda kuulusid veel Gennart Merivee, Renee Vasar, Anel Volmer, Patrick Sarapuu ja Kaspar Kuusk. Lisaks maletamisele oli oli võimalus nuputada, pilte värvida, maleülesandeid lahendada, milles olid tublimad Kevin Randmäe, Helena Kolbin, Sigrid Vettik, Selena Targamaa.
Teisel päeval oli võistluste päev. Üks võistlus toimus veebipõhiselt keskkonnas Vint .ee, kus olid tublimad Helena Kolbin, Anel Volmer, Isabel Lehtla, Devis Nool, Juss Vilk, Kaspar Kuusk. Teine turniir toimus mängides malelaudadel, kus olid paremad Jakob Vilhelm Maikalu, Riho Kärner, Renee Vasar. Õpetaja Silvi analüüsis mänge ja jagas soovitusi järgnevateks mängudeks. Eriti õpetlik oli mäng õpetaja endaga.
Laagri lõppedes anti  kõigile osalemise tunnuskiri ja jagati auhindu. Kui lastelt küsiti, kas järgmisel aastal ikka teeme laagri, siis kostus üksmeelne „Jah“.
 Suur tänu laagri korraldajatele Maire Haavale ja Silvi Saluperele, samuti abilistele Mariin Sirkile ja Maarja Kasele. Laagri korraldamist toetasid Põltsamaa linnavalitsus ja Spordiklubi Toonus-Sport.  Aitäh osalejatele!
Riina Valdmets,
PÜG õppealajuhataja


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar